Bir Menü Ekleyin

Zayıflama İçin Motivasyon Desteği Almak

2 dk okuma süresi

Zayıflama İçin Motivasyon Desteği Almak Diyet yapma konusunda şimdiye kadar oldukça zorluklar katetmiş olan kadınlarız. Her diyete başladığımıza ertesi pazartesi gününe ertelediğimiz gerçeği size de tanıdık geliyordur. Bu zor zamanlarımızda, diyeti kendimiz başaramayacağımızı hissettiğimiz an yakın dostlarımıza da başvurabiliriz, fakat bu gerçeği çoğu zaman unutup ümitsizliğe kapılabiliyoruz. Yardım almayı yakınlarımıza öneriyoruz, fakat yardım alma bizde söz konusu olduğunda, bu yardımı zor kabul ediyoruz.

Zayıflama İçin Motivasyon Desteği Almak

Oysa kendimize olan güvenimizi kaybetmek üzereyken, yardım almamız kadar doğal bir süreç yoktur. Alabileceğimiz yardım sadece içsel gerçekleşmiyor. Dolayısıyla, yakın çevremizden seçtiğimiz ve güvendiğimiz aile bireyleri ya da kendimize yakın hissettiğimiz arkadaşlardan da destek almamız mümkün. Bu makalenin amacı, zayıflama konusunda gereken yardımı almak ile ilgili. Hadi, motivasyon diye adlandırdığımız güdü türünden yardım almamız neleri değiştirir, birlikte göz atalım.

Özgüven

Kendimize olan güvenimizi bazen kendimize yeterince inanmadığımızdan dolayı sarsabiliyoruz. Bu durumu bazen elimizde olmadan, istemsiz bir şekilde gerçekleştirebiliyoruz. Özgüven konusu her birimiz için oldukça hassas bir konudur. Diyet esnasında yaptığımız ya da es geçtiğimiz bir şeyden dolayı, kendimize olan güvenimiz alt seviyelere inebiliyor. Bu durumun normal bir süreç olduğunu kabul etmemiz oldukça önemlidir çünkü bundan daha doğal bir eylem yoktur.

Hata yapmak biz insanlara özgüdür, o yüzden zaman zaman içgüdüsel olarak kendimizi hazır hissetmesek de, hata yapabiliyor olmamız gerçeğine tutunmamız gerekiyor. Özgüven törpülenen bir unsurdur. Kendimize güvenirsek ve diyet konusunda kendimizi zora sokmazsak, yapamayacağımız bir şey yoktur.

Sağlıklı Beslenme

Diyet demek sadece kilo vermek demek değildir. Burada önemli olan husus, diyet sonrası aynı zamanda kendimizi ne kadar çok beğeneceğimiz gerçeğidir. Sağlıklı beslenme bizi hem dinç tutacak hem de sağlıklı yemek yapmaktan keyif alacağız. Alacağımız yardım bizi nihayetinde sağlıklı beslenme konusuna da yönlendirecektir.

Diyet yapma konusunda zaman zaman nefsimiz araya girip bizi yokluyor. Alabileceğimiz güdü içsel ve dışsal kısımlardan oluşur. Önemli olan, kendimize güvenmemiz ve yardıma açık olmamız. Zayıflama İçin Motivasyon Desteği Almak Bu evre gerçekleştikten sonra aldığımız yardımlar ile hem özgüvenimizi törpüleyeceğiz ve sağlıklı beslenme konusunda büyük adımlar atmış olacağız. O yüzden, yardım almaktan korkmayalım!

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın
x