Bir Menü Ekleyin

Bayramda Tatil Yapmak

2 dk okuma süresi

Bayramda Tatil Yapmak Mesailer uzadı, kendimize ayırdığımız zamanlar kısaldı, eskisi kadar sosyalleşemiyor, rutin yaşam kaygıları ve temposunun içinde ilerleyip duruyoruz. Bu yüzden ruhsal ve fiziksel olarak dinlenebileceğimiz kaliteli bir tatil olmazsa olmazımız haline geldi. Tabi bu tatilin kusursuz, beklentilerimize karşılık veren, bizleri tatmin eden bir tatil olması için ince eleyip sık dokumalıyız. Bütçe ve zamanlama olarak en uygun tercihi yapmalıyız ki bütün yılın yükünü boşaltacağımız tatil bizim için faciaya dönmesin. Bu yüzden de tatil ve bayram kavramları yan yana geldiğinde 2 değil en az 10 kere düşünmemiz gerekiyor.

Bayramda Tatil Yapmak

Tatiliniz Zehir Olmasın”

Belki hesapta olmayan izin imkanı, belki bayramın ritüellerinden kaçmak için, Bayramda Tatil Yapmak belki de çeşitli ön kampanyanlar nedeniyle on binlerce insan tatile gitmek için bayram dönemlerini bekliyor ancak bu beklenti pek çok insan için gidilen tatille birlikte sükutu hayale dönüşüyor. Çünkü Bayramlar da fiyatlar talep artışı nedeniyle yükselir. 7 günlük tatil parasıyla ancak 3 ya da 4 gün tatil yaparsınız. Tesisler hınca hınç dolu, sahil, havuz kenarı, restoran, bar, oyun parklarında zamanınızın çoğunu sıra bekleyerek geçirmek zorunda kalırsınız.

Şezlong ve şemsiye bulmak için harcadığınız eforla tüm sahil şeridini turlayabilir, kahvaltıda tabağınızı doldurmak, 5 çayında atıştırmak için günün 3’de birini kuyrukta geçirebilirsiniz.

Tedarikçilerinde Tatil Yaptığını Unutmayın”

Unutmayın bayram herkes için anlamlı. Bu yüzden toptancılar, hizmet sağlayıcılar, çözüm ortakları da genelde resmi tatil yaptığı için tesislerde en çok sorunun, eksikliğin ve günlerce giderilemeyen sorunların yaşandığı dönemler bayramlardır. Sürekli içtiğiniz bir içeceğin bitmesi ya da her daim bulunmaması sürpriz değildir. Personel zorunlu bayram mesaisi ve misafir yoğunluğundan ötürü pek mutlu olmadığı için hizmet kalitesinde hissedilir aksaklıklar olması kaçınılmazdır.

Üstelik tatile gittiğiniz tesise dair sorunların yanı sıra bazılarınız bayramda tatile gittiği ve sevdiklerini, ailesini ihmal edip, etmediği gibi ikilemlere düşecek bu yüzden de tatil atmosferine odaklanmak ve keyif almak diğer zamanlardan daha zor olacaktır. Bu sebeplerden ötürü bayram dönemlerinde tatil yapmayı düşünüyor ve planlıyorsanız bunu biraz daha düşünün. Yorum ve şikayetleri titizlikle okuyup, inceleyin. Bayramınız çileye dönüşmesin.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın
x