Sosyal medyanın hayatımızda ki yeri

Published by: 0

Günümüzde yaygın olan sosyal medya insanlarla olan yardımlaşma empati  kurmaya yardımcı olan ve insanları birbirleri ile kaynaştıran bir dil haline gelmiştir. Soysal medya insanlar arası yardımlaşmaya sebep olan en etken unsurlardan biri haline gelmiştir. Günlük hayatımızda  da  artık kullanılan ve artmaya devam eden bir unsurdur.  Sosyal  medya’yı  iyi kullanan kullanıcılar ve kötü amaçlı kullanan kullanıcılar vardır. Kötü kullanmak ise izinsiz kural dışı kullanmaktadır.

Örneğin sahte hesap açıp insanları dolandırmak kötü amaçlı kullanmaktadırlar. İzinsiz yani kural dışı kullanan insanlar da   bilgilere sahip olmalarıdır.  İyi kullanmak dediğimiz ise insanlar kendi aralarında alış veriş yapanlardır. Sosyal medyayı bazı insanlar ticaret amaçlı olarak ta kullanır. Örneğin internet (sosyal medya ) fenomenlerini gösterebiliriz. Sosyal medya dediğimiz ise facebook , whatsapp  ,instagram,twitter, messenger, gibi vb. uygulamalar  vardır.Bu uygulamaların kullanıcısı her geçen gün artıyor ve artmaya da devam edecektir. Şu anki günümüzde bile 7 ‘den 70 ‘e herkes sosyal medyayı kullanıyor ve takip ediyor. Teklonoji  günden  güne geliştiği için bu insanlar arası etkileşiminin artacağı da göz önünde bulunduruyoruz. Medya dediğimiz unsur yönlendirmektir. Sosyal medya insanları yönlendirmek amaçlı olarak ta kullanılan bir unsurdur.

Sosyal medya sayesinde insanlar birbirlerini denetler haline gelmiştir.her insan sosyal medyayı farklı şekilde kullanmaya başlamıştır.paylaşılan yazılar insanı düşünce ve düşünce yapısını etkileyebilir. Sosyal medyanın zararlı yönleride  vardır. Örneğin bağımlılık oranı vardır. Bağımlılık dediğimiz konu ise bi kaç tanesi şunlardır;sürekli telefon veya tablet gibi vb. elektronik cihazlarla oynaması  ve boş zamanı sosyal medya ile doldurması  zararlı etkenlerden biridir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*