Ordu Üniversitesi Araştırma Hastanesi,Randevu Alma, Telefon Numarası

Published by: 1

Ordu Üniversitesi Araştırma Hastanesi

Adres Bucak Mh. 63. Sk. Boztepe Devlet Hastanesi
Ordu Merkez

Telefon 04522250186

 

Ordu Üniversitesi Araştırma Ve Uygulama Hastanesi 2010 Yılında  HizmeteBaşladı.

ordu üniversitesi devlet hastanesiOrdu halkının uzun yıllandan beri beklediği Ordyu Üniversitesinin Araştırma Hastanesinin olması tek dilekleriydi. İnsanları  Samsun’a yada Trabzona sevk edilmeleriyle  bu sorunu ortyaya getirdi.

Herkez bizim de  üniversitemiz var ama ona bağlı hastanemiz yok  biz neden  başka illere sevk ediliyoruz  şeklinde  şikayetleri vardı.
2010 yılında faaliyete giren üniversitenin araştırma hastanesi ( Boztepe Devlet Hastanesi)  hizmete başlamıştır. Sağlık  Bakanlığının  ile yapılan görüşmelerde   Ordu Üniversitesi  Tıp Fakültesi  olarak uygun görülmüştür.
İlk olarak burada hizmet verecek olan tıp fakültesi  ilerleyen yıllarda  kendine ait binası  yapacaktır. Ordu Üniversitesi Arasştırma Hastanesinde 8  öğretim görevlisi hizmet vercektir. 2011 yılında öğrenci alımları yapılacaktır. Ordu  Üniversitesi artık büyüyor. Her geçen gün daha da iyi bir konuma gelen Ordu Üniversitesinde öğrenci sayısı git gide artmaktadır.
Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hulusi Güre olarak atanma yapılmıştır.
Rektör Yardımcısı olarak Prof. Dr. Zeki Bostan,  Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’na atanan Prof. Dr. Hulusi Gürel, Prof. Dr. Sabahat Atar Gürel; Radyoloji Anabilim Dalı’nda Prof. Dr. Hasan Nazaroğlu
Üroloji Anabilim Dalı’nda Doç. Dr. Ali Ayyıldız; Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalı’nda Doç. Dr. Tevfik Noyan, Yrd. Doç. Dr. Ahmet Bayrak; Genel Cerrahi Anabilim Dalı’nda Yrd. Doç. Dr. Sevil Işık;
Nöroşirurji Anabilim Dalı’nda Hasan Serdar Işık; Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı’nda Yrd. Doç. Dr. Nilay Taş ve Nöroloji Anabilim Dalı’nda Yrd. Doç. Dr. Tuba Şaziye Özcan hizmet verecek. 2 profesör, 1 doçent ve 4 yardımcı doçent ise çalışmaya başlayacak.
Ordu ilinde eksik olan bir konularda birisi tıp fakültesiydi. Bu  sorunda  ortadan kalmış oldu Ordu iline hem  öğrenci olarak , hem hareketlilik açısından artıları olucaktır.

 

 

1 comment

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*