Mine Tugay Kimdir, Hayatı, Biyografi, Yaşı Oynadığı Diziler

Published by: 6

Biyografi

mine tugayMine Tugay’ın biyografisi ve daha çok bilgiler. Oynadığı dizilerin tamamı  çocukluk yıllarına ait bilgiler şuan hangi dizide oynadığı..

Mine Tugay  Konyada 1978 yılında doğmuştur. Liseyi Yeni Levent liseisnde okumuştur okul hayatında oldukça başarılı öğrenci olmuştur.

İlk olarak  1997 yılında  Masal Gerçek Tiyatrosunda  oynamaıştır. Burada   Büyük Kulaklı Küçük Ayı  adlı oyunda görev almıştır.  1988 yılında  İstanbul Üniversitesin de oyunculuk bölümü kazanmıştır.  Okulu bitirdikten sonra kendisi  Semaver Kumpanya  oyunlarında görev almıştır.

Bir çok reklam filmlerinde oynamıştır bunlardan bir kaçı Beko , Plazma , Eti çay keyfi,  Anadolu Bank gibi büyük isimlerin reklamlarıdna oynamıştır.
2005 yılında  Aşk Her Yaşta  dizide  oynadı. Bu dizide de hayranlarının artması onu  herkez  artık dizilerde görmeye başlamıştı.  Yüksek Lisansını da yaparken Aliye adlı dizide rol almıştır.

2006 yılında Yüksek Lisansını bitirmiştir.  Şhow Tv de yayına giren  Gülpare ve Star da yayınlanan  Benden Baba Olmaz dizilerinde başrolde oynamıştır. Bu dizilerde oldukça yüksek performans göstermiştir.

2008 yılında Karatavuk adlı oyunda  En iyi kadın oyuncu seçilmiştir.  2009 yılında Afife Jale Tiyatro ödellerinde  En başarılı kadın oyuncu olarak seçilmiştir.

Bunun yanı sıra  Aynadaki Düşman dizinde de oynamıştır. Şimdilerde ise 5’er beşer dizisinde oynamaktadır. Dizide  Bengisu karakterini canlandırmaktadır.

Behzat Ç  Dizisine katılmıştır. Dizide 42.bölümde bir başkomiser olarak diziye katılan Suna’nın gerçek ismi Mine Tugaydır.

mine tugay 

6 comments

 1. hisabi TAHİRAĞAOĞLU

  emre aydın kim mine tugay kim emreaydın çok çok dua etsin böyle hem güzel hemde temelden tecrübeli bir oyuncuyla beraber oynadığı içi.yorum yapan nursu aydın bence emre aydının oyunculuğu sıfır şarkıçılığına dersen idare eder. herkes konumunu bilsin.sanata ve sanatçıya değer lafları tüketelim mahalle kadınları gibi yorum yapmayalım.

 2. hisabi TAHİRAĞAOĞLU

  medya sanada gelince önce kendine bir aynada bak sonra yorum yap.
  sana yakışan yorum bence bu değil.Bence siz mine TUGAY ı çok kıskanıyorsunuz.Bu kadar derin kıskançlık size gaz yapar sonra patlarsınız.DİKKAT!

 3. hisabi TAHİRAĞAOĞLU

  EMRE AYDIN EVLENDİĞİ KİŞİ İÇİN İNTİHAR ETMEDİYSE SAKIN ÜZÜLMEYİN.BENCE MİNE TUGA LA EVLENMİŞ OLSAYDI BELKİDE DÜNYADA EN UZUN YAŞAYAN ERKEK OYUNCU ÖDÜLÜNÜ BİLE ALAN İLK TÜRK OLURDU.O ZAMANDA ÖDÜLLERİNİN KIYMETİ OLUR.BAKALIM MİNE TUGAY EMRE AYDINI KABUL EDERMİDİ HİÇ DÜŞÜNDÜNÜZMÜ.BENCE BİRAZ DÜŞÜNÜN
  DERİM.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*