İshale İyi Gelen Meyveler ve Sebzeler

Published by: 0

İshale İyi gelenler.. nasıl geçer

ishale iyi gelenlerİshale neler iyi gelir, ishal olduğumuz zaman neler yapmayılız, ishalin oluşmanın nedenleri nelerdir… Bu soruların cevabı sizlerle

İshale en iyi gelenler muz, kayısı, leblebi, ayran, kola  en çok ishali kesenler arasında yer almaktadır. Herkez üşütme sonucu yada enfeksiyon kapma sonucu ishale kolayca yakanalabilir. En önemlisi ise bu durumdan en kısa sürede nasıl kurtulacağıdır. Uzmanlarında söylediği gibi ishale iyi gelenler arasında leblebi, muz, kayısının bağırsakları  çok kolay bir şekilde temizlediği ve bu süreyi en kısa zamanda tedavi  edeceği….. Bunlar ishale katı oalrak iyi gelecek besinler arasında yer almakatadır.

İshale iyi gelen sıvı içecekler… aslında herkez  yani eskiler çorba iç o iyi gelir cümlesini kullanırla doğruluk payı vardır ama bunun yerine ayran içmemiz daha fazla etki göstercektir. Bir diğer etkili içecekse koladır.

Bu durumu önleyecek bir çok daha yöntem vardır ;

Muz yemek , tuzlu çubuk kraker tüketmek, leblebiyi kola ile yemek , asidi kaçmış kolalı meyve aromalı  içecekler, çay ( demli ), kahve, yoğurt, peynir ve ayran tüketmek basit ishali önleyenler arasındadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*