İngilizce Bilmenin Hayatımızdaki Önemi

Published by: 2

Bir insan çocukluktan başlayarak sürekli birşeyler için savaş verir. Öncelikle okul hayatınız başlar. Biraz da büyüklerin dayatması ile okumaya başladığınız için buna kendinizi zorunlu hissedersiniz ve en azından sistemin sizden istediklerini yerine getirmek zorunda kalırsınız

Biraz daha büyüyünce üniversite hayatınız başlar. Üniversiteye gidip gitmemek tamamen sizin tercihiniz olmakla birlikte daha sonraki hayatınızda ise artık hiç bir şey zorunlu değildir.

ingilizce kursu (3)

İsterseniz çok çalışırsınız isterseniz de yeteri kadar. Bu tamamen sizin sorumluluğunuzda olan birşey fakat çoğu insan hayallerinin peşinden koşmaya, daha çok para kazanmak için daha çok çabalamaya başlar. İçinde bulunduğumuz bilgi çağında ise en çok bilgiye sahip olan ve bilgiyi doğru yerlerde doğru şekilde kullanan insanlar çok para kazanıyor. Geri kalanlar ise ortalama bir hayat sürüyorlar

İngilizce öğrenmek ise size varolan bilginizi doğru yerlerde kullanma fırsatını sunuyor. Nasıl mı? Yapılan araştırmaya göre ingilizce bilen insanlar bilmeyenlere oranlar iki katına kadar para kazanıyorlar. İngilizce bilmek için hayat standartınızı gözle görünür oranında arttırıyor.

İngilizce Nasıl Öğrenilir?

Bir lisan öğrenmek için öncelikle o lisanın dil bilgisi kurallarını bilmeniz, onları özümsemeniz gerekmektedir. Dil bilgisi yani grammar kısmını hallettikten sonra geriye ingilizce kelimeler dağarcığınızı arttırmak. Olabildiğince fazla kelimeyi bilgi haznesinize dahil etmeye kalıyor.

İngilizce Nasıl Oluyor da Doğru Bilgiyi Doğru Zamanda Kullandırıyor?

Öncelikle yeni bir dil öğrenmek aynı konulara şüphesiz farklı bakış açıları ile bakmanızı sağlamakla birlikte ilk eşik olan sorumluluk basamağını rahatlıkla geçmenizi sağlar. Düşün, global bir fırmanın dış işlerinin bir kısmından sorumlu olacaksınızdır. Eğer ki ingilizceniz zayıfsa böyle bir şansınız kesinlikle kalmaz ve vasat bir pozisyona dahil olmak zorunda kalabilirsiniz. Böyle bir pozisyona girmek için de üds kelimeleri çalışması yaprak sınavına girmeniz yüksek puan almanız ve bu puanınız girmek istediğiniz firmalara sunmanız gerekiyor. Bu sınavlar sizin firmalara ingilizce bildiğinizi ve pozisyonun gerekliliklerini yerine getirebileceğine dair bir kanıtınız olmaktadır.

Bu sınavlara her dönem yüzbinlerce aday giriyor ve sizin diğer adaydan bu konuda ne kadar yetkin olduğunuzu gösterebilen en net sınavlardan bir tanesidir. Şirketler ise sizin pozisyona uygun olduğunuza karar verecek siz de bilgi birikiminizi kullanma fırsatı yakalamış olacaksınız

Herhangi bir dil gibi ingilizce de nankörleşebilir. Nasıl derseniz, uzun bir süre ara verirseniz ve kullanmazsanız zamanla unutmaya başlayacaksınızdır. Bu dil öğrenmek için malesef refleks olarak kalmıyor siz de.

İngilizceyi canlı tutmak için ne tür çalışmalar yapmalıyız?

Bu dili unutmamak için farklı alternatiflerini mevcut. Aslında tüm bu alternatiflerin sonu pratiğe bağlanıyor. Örneğin skype yazılımını kullanarak kendinize ingilizce konuşan bir arkadaş edinebilirsiniz ve onunla düzenli sohbet edebilirsiniz. Başka bir fikir vermek gerekirse ingilizce kelime listesi edinerek ona düzenli çalışma içine girebilirsiniz. Her gün belirli bir saatinizi disiplin içinde çalışarak geçirirseniz ingilizceni günden güne gelişecek ve bi süre sonra kusursuz hale gelecektir.

Unutmamanız gereken bir nokta var o da bilgi çağında olduğumuz ve sahip olacağınız her bilginin sizi daha iyi yere getireceğidir. Bu zaman o kadar farklı bir hale geldi ki başarıya ulaşmak isteyen herkes mutlaka bilginin köle olmak zorundadır.

kaynak: http://ingilizcekelime.org

2 comments

  1. Serap

    Sonunda ingilizce kelime ile ilgili mantıklı bir site buldum. Çok faydalanıyorum. Teşekkürler

  2. yağmur denizz

    Burada İngilizceden falan bahsetmiyo elalemin iş hayatından bahsediyo…. Hiç bise anlamadım.. :-). 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*