İbrahim Saraçoğlu Bitkisel Çaylar ve Faydaları

Published by: 0

Bitkisel Çaylar ve Faydaları

İbrahim Saraçoğlu’dan kışın oluşan hastalıklara karşı bitkisel çaylar öneriyor. Soğuk algınlığı başta olmak üzere , gribe , ses kısıklığı, üşüme,  kan hareketsizliğne, boğaz enfeksiyonuna  iyi gelecek çay tariflerini açıkladı.

İbrahim Saraçoğlu  katıldığı programda  Ada Çayinın faydaları ve  tarifini söyledi.

Ada çayını kısık ateşte bir bardak su ölçeği kadar kadar kaynatıp ağızda 3 defa gargara yapılmasıyla  enfeksiyon, ve   boğazlarda ki ağrılara iyi geleceğini söyledi. Ateşte kaynatırken kısık ateşde kaynamasına dikkat edelim

bitkisel çaylar, hatmi , ada çayı,

Kronik  öksüğü olanlar için  süt ve hatmi çiçeği önerdi. hatmi çiçeği  en faydalı kısımları kök ve  gövde kısımlarıdır bunun yanı sıra  sütle beraber kullanılması  çok faydalı olacaktır dedi.

Bir bardak yarısı süt ve bir tutam  hatmi çiçeği atıcaksınız. Süt sıcak olaması gerekir ve 3 dakika içerisinde bekleyecek   günde 2 defa  içilecektir.

Ses Telleri için  Tarçın cayını öneren Saraçoğlu  7 dakika kaynattıktan sonra için haftada 3 kez bu şekilde uygulayın. Bu bitkileri alırken dikkat edin içerisini  kırın bakın siyaklaşmışsa  mantar oluşmuştur. Bunları kesinlikle kullanmayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*