Hakan Kurtaş Biyografisi

Published by: 0

Hakan Kurttaş

Hakan Kurttaş 1988 İzmir doğumlu. Bursa Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı tiyatro bölümünden 2010 yılında mezun oldu. Basketbolla ilgileniyor. Mezuniyeti sonrasında Hakan Kurttaş’ı ilk kez Ezel dizisinin finalinde gördük. Ardından Mustafa Nuri yönetmenliğinde başrolü Hatice Aslan’la paylaştığı “Vücut” filminde rol aldı. Her ne kadar filmde aykırı gözüken iki karakterin aşkı konu edilse de bunu çok doğal ve gerçekçi buluyor Kurttaş. İzzet karakterinin ardından beyazperdeden diziye geçişi de uzun sürmüyor. Kanal D ekranlarında başlayıp Star TV’ye geçiş yapan “Bir Çocuk Sevdim” dizisinde Sinan karakteriyle izliyoruz kendisini.

Karikatüre de merakı var Kurttaş’ın. Amatör olarak çizdiği karikatürleri Leman dergisine gönderen Hakan Kurttaş’ın karikatürleri dergide yayınlanmış. Hatta konservatuar döneminde sıkça dergiye gider gelir olmuş. Karikatürleri daha sık yayınlanmaya başlamış. Oyunculuk kariyerindeki gelişmelerden dolayı karikatür macerasına ara vermek durumunda kalmış.

Şu sıralar DOT’ta sahne almaya hazırlanıyor. Süpernova adlı oyunda boksör Cameron karakterini canlandıracak. Tiyatro, beyazperde ve dizi oyunculuğunun her birinin artı ve eksileri olduğunu bu yüzden üçü arasında bir seçim yapamadığını belirten Hakan Kurttaş ilerleyen dönemlerde daha sık ekranlarda yer alacak gibi gözüküyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*