Göze Faydalı olan bitkiler

Published by: 1

HAVUCUN  GÖZLERŞMİZE FAYDALARI VE YARARLARI

havucun göze faydaları

Havucun gözlerimize iyi geldiğini zaman zaman kulatantan duymuştursunuz. Havuç gözlerin daha iyi görebilmesine yardımcı olduğu doğrudur.  Göz kapakçıların kapanmasında ve gözlerin dinlenmesine havuç yemek iyi geliyor.

Yemeklerde havuç yememiz gerekir. Havucun sağlığa yararı yönünden tek gözlere değil  bütün vucuda da iyi geldiğini uzmanlar söyler. İçerisinde A vitamini bolca bulunan meyvede  göz retisanın  çalışmasına  yardım eder.

 

Göze için  ceviz yaprağı doğal yöntemler

 

cevizyaprağı faydalarıGözün dinlenmesine havucun iyi geldiğni söylemiştik şimdi gözün iltihaplanmalarını nasıl önleriz. Gözlerimizi bazen tozdan kurtaramayız yada ister istemez iltihaplanmaların olduğunu görürüz. Bunları bitkisel yollarla nasıl geçirebiliriz.

Göze en iyi gelen ceviz yaparaklarıdır. Cevizin yaparakalrını kaynatıp güzelce 15 20 dakika bekletilen  suyu süzerek bir bez parçasını ıslatıp gözün üzerine bırakılıp  biraz orda kalmasını sağlayalım. Bu şeklide gözün iltihaplanmalarını engellemiş olurz.

 

 

Gül yaparağının Göze faydaları

 

gül suyunun göze faydaları Gül suyunun gözlerin dimlenmesinde ki etki çok fazladır. Gülün yaprağını kaynatıp göze masaj yapmak kadar gözü dinlendren birşey yoktur. Bunu nasıl yapacağız ne kadar sıklıkla uygulancak şimdi  bunlara beraber bakalım.

Gözün yorulmasının sebebi tv ye çok bakmak, bilgisyarda uzun zaman vakit geçirmek ve uykusuz kalmak bunların en başlarında gelir. Gözünde insan vucudu gibi dinlenmesi lazım  dinlenmezse zarar görebilir.

Gülün yaprağından 10 tane kopararak küçük bir tencerede 15 dakika bekletip daha sonradan  temiz bir bez paraçasıyla gözümüzün üzerini ısltarak masaj yapalım ve bezi orda bırakalım . Gözlerimizde ki yorgunluğu gül suyu alıcaktır.

 

Not   Bu yazdıklarımız tamamen bitkisel kürlerdir. Göz de sorun varsa sizlerin bir uzman doktora görülmesi gerkebilir. Bunlarıda dikkatte alalım. Bir uzman doktora görünerek erken teşhis koyalım.

Göze faydası olan  gül süyü, ceviz yaparağı ve havuç yemenin  sağladığı faydalardan bahsettik. Umarız sizlere güzel bilgiler vermiştiriz.

 

1 comment

  1. HAZAR

    slm.. ben gözlerimin için parlak olasını istiyorum yani gölerimdeki beyazlığın bembeyaz olmasını istiyoru bu mümkünmü acaba? veya DAMLA GİBİ BİŞEY VARMI BUNU İÇİN ÖĞRENE BİLİRMİYİM ? TŞKLER

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*