Erkan Topuz Saba Tümer ile bu gün programında

Published by: 0

ERKAN TOPUZ SABA TÜMER’İN

PROGRAMINA KATILDI

Erkan Topuz Saba Tümer ile bugün yayını

 

Erkan Topuz Saba Tümer ile bugün programında Prof Dr Erkan Topuz  Saba tümer’in Sunduğu Show Tv de yayınlanann Saba Tümer ile bugün programına katıldı ve programda konuşulan konu günümüzde oldukça yayılan önemli bir hastalık hakkındaydı.

Günümüzde kansere karşı korunmanın yollarını ve erken  teshiş yapmanın yararlarını  anlatıyor.

 

 

Kanserden korunmak için sağlıklı beslenme  yolları ve faydaları

Kanser hastalığı günümüzde çok karşılan bir hastalık haline geldi. Eskiden girip olmak çok hastalığa giriyordu şimdi ise  kanser olduğunu anlayan doktorlar bir kişide normal gözüyle bakmaktadır. Günümüz teknoloji zamanı ve her geçen gün artan teknolojinin getirdiği hastalıklardan birisidir.

Kanseri önlemek yada  kanser başlangıcı olduğunu nereden anlarız. Kanser hastalığı genelde aileden gelen hastalık şeklinde de yorumlanır eğer soyunuzda bir kişide varsa  sizde de olma ihtimali vardır. Bir uzmana görünmenizde fayda vardır geç kalınması  halinde tedavi süreci güçleşebilir.

Düzenli beslenmek kanseri önleyebilir. Düzenli beslenmek ne demektir nasıl olmalıdır bu programda Prof Dr Erkan Topuz bunları anlatıyor

Kansere İyi Gelenler

Havuç suyu kansere  iyi gelmektedir, nar suyu, domates, köy  yoğurdu, peynir,üzüm,kayısı,limon,nane, elma, brokoli, kırmızı ve beyaz lahana, karnabahar, maitake mantarı, kıvırcık salata, semizotu, şalgam suyu, acı biber, keten tohumu, çörekotu, muz, ananas, soğan ve özellikle de sarımsak kanserden korumaya yardımcı olur. Bunları gün aralığıında zaman zaman almamız gerekir.

kanser hastalığı dediğimiz gibi ailesinde olan  meme ve kalın bağırsak kanseri tespit edilen  kişilerde 20 yaşından önce kanserden koruyucu sebze ve meyveleri tüketmesi ve  vitamin ve mineralleri tüketirse bolca , yüzde 33 ile yüzde 53 arasında kanser hastalığından korunabilir.

Günümüzde doktorlar kanser artık normal hastalıktır erken tedavi ile ve moralle  çok kolay üstesinden gelinmektedir. Herşeyden önemli kontrol yaptırmanız ve sağlığınıza dikkat etmenizdir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*