Elif Korkmazel Biyografi,Hayatı ve Programı

Published by: 0

Elif Korkmazel


Elif KorkmazelKanaltürk’de Bügün Ne Pişirsem adlı  programı yayınlayan sunucu Elif Korkmazel’lin en çok sevdiği yemek , tatlı,börek, meyve ve aha fazlası…‘Bugün Ne Pişirsem’ programının sunucusu olan aşçı Elif Korkmazel’den samimi itiraflarve duymadığınız tarifler

Kanaltürk’te ‘Bugün Ne Pişirsem’ programında ev hanımlarını ekrana bağlayan ünlü aşçı ve sunucu Elif Korkmazelhayatımda hiç diyet yapmak zorunda kalmadım ve yapmamda diyor. Hergün okadar güzel yemek tarifleri veriyoruz hani insanın bunları tatması gerekiyor nasıl diyet yaparak  bunlardan uzak kalabliriz ki diye cevap verdi.

Elfi Hanımı Sorulan Bır Soru Yemek yapmaya ne zaman başladınız?

Elif hanım bu yemek yapmaya küçük yaştan gelen  bır hobi olaraj başladım  bu işe kendi çapımda 8 yaşında başladım. 12 yaşında  reçeller yapıyordum  elma ,portakal reçelleri yapıyordum. SÜrekli mutfakta oluyordum annem yardım ederdım pasta kek  herşeyi yapardım benım hayatım hep mutfakta geçti ve şimdi de proramını yapmaktayım.

İlk olarak bir dergi yarısmasına katıldı orda başarı aldım ve daha sonradan bşaralı olarak yoluma devam ettim.

Türk Mutfağını nasıl buluyorsunuz sorusu sorulduğunda  şu cevabı verdi. Türk mutfağı  okadar geniş ki hangi birini anlatasam her çeşit yemek tatlı var  her bölgenin kendine özel örf adetleri gibi çeşitleri vardır. Karadenize gittğinizde ayrı Batıya gittiğinizde farklı bir yemekle  karşılaşırsınız bu tamamen türk mutfağının zengiliğini göstermektedir.

En sevdiğiniz yemek nedir?

Çikolatalı tatlıları ve makarna severim. Sabah Kahvaltıda Kaşar ekmek hayatımın anlamıdır. Hiç sevmediğim şey bamyadır masada görmeye tahammül edemem.

Alış veriş yaparken  dikkat etmeniz gereken öenmli noktlar; kilo kilo alın aldığınız şeyi diğer türlü  fazla hesaba girmektedir. Bütçenizi ayaralayın ve fazla alayım lazım olur hesabı yapmayın kesinlikle.

Bence yemek yapmak mutfakta oyalanmak zaman geçirmek haytımın vazgeçilmezleridir. Ne yapsam kendimi mutfaktan alamam.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*