Cengiz Abazoğlu, kimdir, hayatı, biyografi, kıyafetleri

Published by: 0

Cengiz Abazoğlu / Modacı, kimdir, hayatı, biyografi, kıyafetleri, nerelidir,  moda tarasımları, 2012 elbiseleri ve daha çok bilgiler


Cengiz Abazoğlu, Cengiz Abazoğlu resimleri1969 doğumlu olan Cengiz Abazoğlu çok duygusal yapısı var bunun sebebi  burcudur. Eskiden beri hayalidir modacı olmak model cizmek. Modacı olmayı küçük yaşlarda yapmaya karar verdiği için  eline geçirdiği bütün kağıtlara modeller çiziyordu.

Kendini çalışma hayatına ve modaya o kadar çok kaptırdı ki, modacılık yüzünden liseden sonra okul hayatını bırakmaya karar vermiş.  Önce yardımcı stilistlik, ardından da haute couture atölyesini açtı.

İşinde çok başarılıi işini çok seviyor, gün boyu hep işyerinde ordan hiç çıkmayan sürekli tasarım çizen. Atölyeden çıktığı zaman da, ne kadar yorgun olursa olsun bir program yapıyor ve neredeyse sabaha kadar eğlence hayatına takılıyor.
Hande Yener: Ben Hande’ye çok giysi yaptım. Kesinlikle bazılarının söylediği gibi rüküş bulmuyorum. Sonuçta clubber müzik yapıyor. Giysileri de yaptığı müzikle örtüşüyor.
Hande’yi sahnede askılı, fırfırlı, klasik bir elbiseyle düşünebiliyor musunuz? Ben düşünemiyorum.

Gül Gölge: Dekolteyi çok iyi taşıyor. Tabii bu durum fiziksel özelliklerinden de kaynaklanıyor. 1.80 boyunda, 38 beden bir kadında her şey güzel duruyor. Işığı çok yüksek olan, renkli bir kadın.

Nükhet Duru:
Onun için çok şık diyorlar ama ben bu görüşe asla katılmıyorum. Bence Nükhet Duru şık kavramına uymuyor.

Hayrünisa Gül:
Her zaman değil ama şık olduğu zamanlar da var.

Emine Erdoğan:
Emine Hanım da aynı şekilde. Şöyle söyleyeyim yaklaşık 5-6 ay önce bir düğünde karşılaştık. Yan yana masalarda oturuyorduk. Mesela ben o gün çok beğendim kendisini. Çok şık bir elbise vardı üstünde ama bazen yanlış kombinler yaptığı da olabiliyor.

Bülent Ersoy: Şık diye tanımlayamayacağım ama iddialı buluyorum. Kendi modasını yaratan bir kadın. Giydikleri onda şık duruyor diyebilirim.

Sahne dünyasının en şık kadını: Gönül Yazar diyebilirim. Sade ve kibar giyiniyor.

Türkiye’nin en şık kadını: Arzu Sabancı… Giyim tarzını ve duruşunu çok beğeniyorum.

En çok giydirmek istediği kişi: Madonna… Ölüyorum o kadını giydirmek için. Onun dışında özellikle giydirmek istediğim hiç kimse yok diyebilirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*