Burak Özçivit Biyografi, Hayatı, Kimdir , Oynadığı Diziler , Sevgilisi

Published by: 0

burak özçivitBurak Özçivit hangi dizilerde oynamıştır, oyunculuğa ne zaman başlamıştır, nerelidir, kaç yaşındadır, boyu kaç,  burcu nedir, biyografisi  ve daha çok bilgiler…

Burak Özçivit  İstanbul’da  24.12.1984 yılında dunyaya gelmiştir.  Oyncu  çocukluk yıllarını İstanbul da geçirmiştir.  Burak Özçivit eğitim hayatı ise Kazım İşmen Lisesinde başarılı bir öğrenci olarak  bitirdi. lise hayatından sonra Üniversiteye ise  güzel sanatlar  fakültesini  kazanarak orda eğitim hayatına devam etti.

Burak Özçivit’in sevdiği şeylerden biriside araba kullanmak, spor yapmak,  futbol oynamak, kitap okumak ve müzik dinlemek…

Burak Özçivit oyunculuk hayatına ilk adım atması ve bu hayata 2003 yılı Best Model Of Turkey yarışmasında ki performansı neden olmuştur. yarışmadan ünlü oyuncu gelecek vadeden olarak ünvan aldı.

Bu yarışmada kendini gösteren oyuncu 2005 yılında bu yarışmaya tekrardan katılır ve orada ise birinci seçilir. Bunun yanı sıra dünyanın en iyi 2. mankeni olarak seçilmişitir.

2005 yılında bu başarıları yakalamasıyla reklam ve  defile ajamsları oyuncunun peşini bırakmıyordu. Hergün iş teklifi alan oyuncu tabi ozamanlar mankenlik  yapıyordu. Faruk saraç, Abbate, Tween ve Network gibi ünlü markaların yurt dışı yurtiçi defilelerine  katıldı buralarda görev aldı.

Dizilere ve Sinemaya ise 2007 yılında başlamıştır. 2007 Kasım ayında Mia Danışmanlık ve Dada Filmin beraber hazırladığı  Musallat sinema filminde rol aldı.

Dizi olarak ise ilk olarak Eski 18 dizisinde oynamıştır. Zoraki Koca dizisinde  Ömer karakteriyle tv ekranlarında daha fazla  tanınmaya başlandı hayran sayısı arttı. Orada ki zengin çocuğu rölüyle başarılı bir dönem geçirmiştir.

Küçük Sırlar dizisinde Çetin karakterini canladırmıştır.

burak özçivit malkoçoğlu

Buraz Özçivit  şimdilerde ise Mühteşem Yüzyıl Dizisnde  oynamaktadır. Malkoçoğlu karakterini canladırmaktadır. Bu dizide oynayan herkez rölünde oldukça başarılı ve kalite bir dizidir.

Burak Özçivit’in Oynadığı Diziler

Eksi 18 (Murat) 2006
Zoraki Koca (Ömer) 2007
Baba Ocağı (Güven) 2008 – 2009
İhanet (Emir) 2010
Küçük Sırlar (Çetin) 2010

burak özçivit mühteşem yüzyıl malkoçoğlu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*